Jak to všechno začalo

Cílem bylo vymodelovat Fakultu informatiky MUNI na dny otevřených dveří během covidu. Okolí Fakulty nám přišlo trošku prázdné, tak jsme si řekli, že vytvoříme pár budov… a nakonec nás to trošku přerostlo. Během hackatonu #HackujBrno se nám povedlo tam přidat celé Brno. S podporou data.Brno vám teď můžeme poskytnout veřejně dostupný server.

Kdo jsme

Jsme tým dvou přátel, co rádi tvoří s pomocí kódu. Věříme, že člověk se nejvíc učí tím, že něco dělá, což je i jeden z principů skautské výchovy. Oba jsme ajťáci, oba máme rádi přírodu a oba rádi pomáháme lidem se něco nového naučit.

Vojtěch Brůža

Momentálně studuji doktorský program na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity a zabývám se návrhem a tvorbou aplikací pro vzdělávání v kolaborativní virtuální realitě. Po studiu bakaláře bioinformatiky jsem se začal věnovat generativnímu designu, VR a počítačové grafice. Poslední dobou se zajímám o vývoj indie her a hledám způsoby, jak lze hry využít pro vzdělávání a spolupráci. Kromě programování a vzdělávání se jsem také nadšeným hudebníkem a miluji sport a tanec. Spoustu věcí (například o leadershipu) jsem se také naučil při práci s mládeží ve skautu a v církvi.

Jonáš Rosecký

Ahoj, jmenuji se Jonáš a jsem studentem magisterského programu Vizuální informatika na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Zabývám se především vývojem webových aplikací a na psaní Minecraft pluginů jsem narazil tak nějak náhodou v rámci projektu v HCI (Human-Computer Interaction) labu. To bylo zhruba před rokem, kdy mě tenhle, pro mě neprobádaný, svět úplně uchvátil. Mimo oblast informačních technologií rád trávím čas v přírodě či s přáteli u ohně. Ze svých zkušeností vedoucího v dětské organizaci Duha AZ jsem si odnesl nejen lásku k přírodě, ale i vytrvalost a chuť objevovat.

Napsali o nás

Česká Televize

Petrov nebo Špilberk vytvořený z digitálních kostek. Studenti postavili Brno v počítačové hře Minecraft. Dvojice studentů vytvořila věrnou kopii Brna ve hře Minecraft, jedné z nejpopulárnějších počítačových her všech dob. Projít nebo třeba přetvořit se dá velká část města, nahlédnout lze i do jeho podzemí.

Číst dál